ווילד גיטרס גאה להיות הנציגה הרשמית והבלעדית של חברת G&L בישראל.
לאחר שמכר את החברה שלו בשנת 1965, ליו פנדר החליט לפתוח חברה חדשה עם חבריו ג’ורג’ פולרטון (מהמפתחים הראשונים של גיטרת הסולידבודי) ודייל הייאט. כך נולדה חברת G&L, שעד היום עוסקת בבניית גיטרות פרמיום בכמויות קטנות בפולרטון, קליפורניה. כל גיטרה של G&L, בין אם מדובר בקאסטום שופ אמריקאית או בגיטרה מסדרת ה-Tribute, היא אות הוקרה לליאו פנדר ולתרומותיו לתעשיית כלי הנגינה. העצים נבחרים בקפידה, הפיקאפים מיוצרים ידנית בארצות הברית, ותמצאו תכונות שלא תראו באף גיטרה אחרת. בואו לשמוע ולהרגיש את הגיטרות האמיתיות של ליו פנדר, עכשיו בווילד גיטרס. “הגיטרות והבסים של G&L הינן הכלים הטובים ביותר שאי פעם יצרתי.” – ליו פנדר

תחילת הדרך
לאחר שהתאכזב קשות מהכיוון בו חברתו הולכת, ליו פנדר החליט למכור אותה בשנת 1965. בשנות ה-70 המאוחרות, יחד עם חבריו ג’ורג’ פולרטון ודייל הייאט, קלרנס ליו פנדר, אבי הגיטרה החשמלית, הקים את חברת G&L (קיצור של George & Leo) בפולרטון, קליפורניה. המטרה של החברה הייתה להמשיך את דרכו של ליו פנדר עם רוח חדשה, פטנטים חדשים, והדבר הכי חשוב, איכות.

חלק מהתרומות המוכרות ביותר של ליו פנדר לתחום הגיטרות פותחו במעבדתו הקטנה במפעל G&L. למרות שחטף כמה אירועים מוחיים קטנים, ליו פנדר המשיך לייצר גיטרות ובסים מהשורה הראשונה. בזמן שהוא “ליטש” את התכנונים היסודיים שהמציא כמה עשורים קודם, הוא המשיך לזכות ברישום פטנטים נוספים על הפיקאפים, מערכות טרמולו, מבנה צווארים ועוד בגיטרות של G&L.

היום
ב-21 למרץ, 1991, ליו פנדר נפטר, אירוע שזעזע את עולם המוסיקה: אבי עולם המוסיקה המודרנית היה ואיננו. בדיוק באותו יום סיים ליו את יצירת האבטיפוס האחרונה שלו במעבדתו במפעל G&L. 
עד היום ניתן לראות ולהרגיש את הנשמה, המסירות, והיושרה של ליו פנדר בכל כלי שיוצא מהמפעל. G&L מסורה לשימור זכרו וההיסטוריה של ליו פנדר, ואת התשוקה שלו ליצירת הכלים שישרתו את מיטב המוסיקאים לאורך שנים. כבר למעלה מ-60 שנה המצאותיו של ליו פנדר ממשיכות לשלוט בשוק כלי הנגינה. פיתוחיו האחרונים מופיעים באופן בלעדי בגיטרות של G&L, כמו גשרי ה-Saddle Lock ו-Dual Fulcrum Vibrato ופיקאפים ה-Magnetic Field Design הייחודיים.

אחרי כל כך הרבה שנות נסיון, ליו פנדר ידע בדיוק מה הוא רצה, והתוצאה היא יצירות המופת של G&L.

מציג 1–24 מתוך 50 תוצאות