מידע מקצועי

מדריך לקניית מיתרים לגיטרה חשמלית

חברת Ernie Ball מייצרת למעלה מ-200 סוגים של מיתרים לגיטרה חשמלית במבחר גדול של חומרים, קוטרים, וסגנונות. בין אם אתם נגנים מתחילים או מקצוענים, תוכלו למצוא את המיתר הנכון לרמתכם ולסגנון הנגינה שלכם בעזרת המדריך הזה.

עוביי מיתרים לגיטרה חשמלית

מיתרים לגיטרה חשמלית, כמו מיתרים לאקוסטית ולבס חשמלית, מיוצרים במגוון עוביים, או קוטרים. לעובי של המיתר יש השפעה גדולה על הנגינות ועל הצליל בנוסף לגורמים נוספים כגון חומר המיתר.

קוטר דק
• קל יותר לנגן ולמתוח, אידיאלי עבור הנגן המתחיל שטרם חיזק את אצבעותיו.
• מושלם עבור גיטרות חשמליות וינטג’יות.
• הקרנה מאוזנת עם צליל בהיר.

קוטר עבה
• מצריך יותר לחץ אצבע ללוח אצבוע ולמתיחת תווים.
• אאוטפוט חם יותר עם צליל בועט.
• מועדף לכיוונים נמוכים כמו Drop D, Drop A וכו’.
• מפעילים יותר מתח על צוואר הגיטרה.

מגוון מיתרים לגיטרה חשמלית לקנייה באתר

חומרי מיתרים לגיטרה חשמלית

מיתרי גיטרה חשמלית מיוצרים תוך שימוש במגוון סגסוגות אשר יש להן השפעה משמעותית על צליל המיתר.הנה מספר תכונות טונאליות כלליות של כמה מסוגי המיתרים. 

• ניקל טהור: אאוטפוט וינטג’י עם צליל חם.
• פלדת אל-חלד: צליל בהיר, פריך ובועט עם עמידות לקורוזיה.

• ניקל: בהירות וחמימות מאוזנות.
• קובלט: טווח דינאמי רחב עם נמוכים מוגדלים וגבוהים פריכים.
• M-Steel: צליל מלא ועשיר עם תגובת נמוכים עוצמתית.

השוואת מיתרי גיטרה חשמלית של Ernie Ball

מיתרי Ernie Ball לגיטרה חשמלית באים במגוון רחב של חומרים כפי שתואר למעלה כגון Nickel Wound Slinky, M-Steel ומיתרי Cobalt. הנה השוואה זריזה בין כמה מסוגי המיתרים של ארני בול. תוכלו גם להשתמש בכלי ההשוואה השימושי ב-ErnieBall.com בכדי להשוות בין המיתרים השונים שארני בול מציעים.

Slinky Nickel Wound

מיתרי ה-Regular Slinky לגיטרה חשמלית הם הסט הכי נמכר של Ernie Ball, והם המועדפים ביותר בידי אריק קלפטון, ג’ון מאייר, סטיב ואי, ועוד נגני גיטרה אגדיים ברחבי העולם. מיתרי ה-Regular Slinky המלופפים עשויים מחוט ליבה בצורת משושה מפלדה מצופה בניקל. המיתרים הלא מלופפים עשויים מפלדה עשירת פחמן מלופפת בבדיל המפיקה צליל מאוזן היטב לגיטרה שלכם.

P02221

Slinky Cobalt

מיתרי ה-Slinky Cobalt הונדסו במיוחד בכדי להגדיל את האאוטפוט והצלילות ומספקים טווח דינאמי מורחב, תגובה הרמונית מדהימה, נמוכים מודגשים וגבוהים פריכים וצלולים. סגסוגת הקובלט מספקת יחסים מגנטיים חזקים יותר בין המיתרים לפיקאפים מאשר כל סגסוגת זמינה אחרת. ה-Cobalt Slinkys רכים ומרגישים כמו משי למגע, מה שהופך מתיחת מיתרים לקלי קלות.

Slinky M-Steel

M-Steel, קיצור של Maraging Steel, הינה סופר-סגסוגת אשר משתמשים בה ביישומים בעלי מתח גבוה עבור תעשיות התעופה, חלל וההגנה. המיתרים המלופפים האלו מורכבים מפטנט ליפוף סגסוגת סופר קובלט על ליבת פלדת Maraging בצורת משושה המפיקה צליל מלא ועשיר יותר עם נמוכים עוצמתיים. פטנט מיוחד של ליפוף פלדה סביב הכדור שבקצה המיתר הלא מלופף מפחית החלקה ושבירה ושומר על המיתר טוב יותר ממיתרים לא מלופפים שגרתיים.

Slinky Classic Rock N’ Roll Pure Nickel Wrap

המיתרים האלו עשויים מחוט ניקל טהור המלופף סביב חוט פלדה בצורת משושה מצופה בבדיל ובזכות זה מפיקים צליל עשיר וחם עם תחושת הסלינקי הייחודית.

Slinky RPS Nickel Wound

מיתרי ה-RPS המלופפים של Ernie Ball מורכבים מקוטרים ויחסי ליבה למעטפת מיוחדים בשביל לספק הרמוניות מאוזנות ותחושת סלינקי ייחודית. המיתרים הלא מלופפים בסטים של ה-RPS מחזיקים מעמד לאורך זמן ושומרים על כיוון טוב יותר ממיתרים לא מלופפים שגרתיים. פטנט ייחודי של ליפוף חוט פליז בהדיקות סביב פיתול הנעילה של הכדור של המיתרים הלא מלופפים גורם לכך שהחלקה ושבירה מופחתים למינימום בכדור היכן שבעיות כאלו שכיחות יותר.

Slinky Stainless Steel Wound

המיתרים המלופפים עשויים מחוט פלדת אל-חלד מלופף סביב ליבת חוט פלדה בצורת משושה מצופה בבדיל. המיתרים הלא מלופפים עשויים מפלדה עשירה בפחמן מצופה בבדיל. המיתרים האלה מספקים צליל בהיר יותר וחיי מיתר ארוכים יותר.

Light Electric Wound

לרוב מתייחסים לסט הזה כסט לג’אז, מיתר G בסדרת Light Nickel Wound של Ernie Ball מלופף גם הוא. שלא כמו אחיהם הסלינקי, הסט המלופף ניקל הזה לא מוגבל אך ורק לג’אז אלא “תפור” לסגנונות אלטרנטיביים, רוק ופופ.

הדגמות של מיתרים Ernie Ball לגיטרה חשמלית

צפו בג’ו מ-Reverb.com משווה בין שלושה דגמים פופולאריים של מיתרים לחשמלית: Slinky, Slinky Cobalt ו-M-Steel.

תוכן בונוס

סדרת האינטרנט של ארני בול, String Theory, חוקרת את הסגנונות ובחירתם של כמה מנגני הגיטרה הגדולים בעולם. צפו בפרק האחרון למטה וצפו בכולם ב-ErnieBall.com/StringTheory.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA של גוגל ונעשה בו שימוש לפי מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש של גוגל.