מידע מקצועי

מדריך לקניית מיתרים לבס חשמלית

חברת Ernie Ball מוכרת למעלה מ-100 סוגי מיתרים שונים לגיטרה בס במגוון רחב של חומרים, קוטרים וסגנונות. לפני שמתחילים בקניה, אתם צריכים להתחשב במספר גורמים: מספר המיתרים על הבס, סגנון הנגינה/ז’אנר מוסיקלי ואיכות טונאלית רצויה. בין אם אתם רק נגנים מתחילים או כבר מקצוענים, תוכלו למצוא את המיתרים מתאימים לרמתכם וסוג הבס שלכם בעזרת המדריך לקניית מיתרים הזה.

עוביי מיתרים לגיטרה לבס חשמלית

מיתרים לגיטרה חשמלית, כמו מיתרים לאקוסטית ולבס חשמלית, מיוצרים במגוון עוביים, או קוטרים. לעובי של המיתר יש השפעה גדולה על הנגינות ועל הצליל בנוסף לגורמים נוספים כגון חומר המיתר.

 קוטר דק

• טוב לליד מהיר או ל-walking bass lines

 קוטר עבה

• טוב לסגנונות כבדים כמו מטאל
• מועדף לאלה שאוהבים להוריד את כיוון מיתר E ל-D

קנו מיתרים לגיטרה בס

חומרי מיתרים לגיטרה בס

מיתרים לבס חשמלית עשויים מסגסוגות שונות של מתכות כאשר לכל מתכת יש השפעה גדולה על צליל המיתר. הנה כמה תכונות צליל כלליות של חומרי המיתרים השונים של ארני בול.

• ניקל: צליל בהיר ומאוזן.
• קובלט: טווח דינאמי רחב עם נמוכים מודגשים וגבוהים פריכים.
• פלדת אל-חלד: צליל בהיר, פריך ובועט.

מיתרי Ernie Ball לבס חשמלית חולקים את אותה שיטת הרכבה בסיסית: חוט פלדה מועשרת בפחמן בצורת משושה מצופה בבדיל מלופף בדיוק עם חוט נוסף. תרכובת החוט המלפף משתנה ממיתר למיתר, וכך מספקת הרגשה וצליל שונים. הנה פירוק לגורמים של שיטות הליפוף השונות ש-Ernie Ball משתמשים בהן בייצור מיתרים לבס חשמלית.

השוואת מיתרי גיטרה חשמלית של Ernie Ball

מיתרי Ernie Ball לגיטרה חשמלית באים במגוון רחב של חומרים כפי שתואר למעלה כגון Nickel Wound Slinky, M-Steel ומיתרי Cobalt. הנה השוואה זריזה בין כמה מסוגי המיתרים של ארני בול. תוכלו גם להשתמש בכלי ההשוואה השימושי ב-ErnieBall.com בכדי להשוות בין המיתרים השונים שארני בול מציעים.

Roundwound

רוב המיתרים לבס חשמלית של Ernie Ball כמו ה-Slinky Nickel Wound הינם roundwound. מיתרים שמלופפים בשיטה זו מורכבים מחוט עגול המלופף סביב חוט הליבה היוצר סדרה של רכסים עגולים לאורך המיתר. המיתרים האלו מפיקים צלילים בהירים מה שהופך אותם למועדפים לרוק ו-Fאנק.

Flatwound

עד שנות ה-60, זה היה סוג המיתרים היחיד בנמצא לבס חשמלית. מיתרי ה-Flatwound מורכבים מחוט שטוח (סרט) המלופף סביב חוט הליבה, בכך מייצר צליל יותר חלק ורגוע מנגד ל-roundwound. מסיבה זו הם עובדים מצוין בג’אז, בלוז ומוסיקת נשמה.

השוואת מיתרי Ernie Ball לגיטרה בס

מיתרי Ernie Ball לבס חשמלית באים במגוון של חומרים, קוטרים וליפופים. לפניכם השוואה זריזה בין המיתרים השונים.תוכלו גם להשתמש בכלי השימושי באתר ErnieBall.com ולהשוות בין כל המיתרים לבס חשמלית השונים שלהם.

Slinky Nickel Wound

מיתרי ה-Regular Slinky Bass הם המיתרים הקלאסיים של Ernie Ball והם מלופפים לצליל בהיר ומאוזן. רשימת אמני החסות של Ernie Ball נראית כמו רשימת המי ומי של האומנים המובילים בעולם.

Slinky Cobalt

מיתרי ה-Slinky Cobalt של Ernie Ball הם החידוש האחרון בטוכנולוגיית מיתרים. מיתרי קובלט מספקים טווח דינאמי מורחב, תגובה הרמונית מדהימה, נמוכים חזקים וגבוהים פריכים ובהירים. קובלט מספק קשר מגנטי חזק יותר בין המיתר לפיקאפים מאשר הסגסוגות האחרות שהיו זמינות בעבר. מיתרי ה-Slinky Cobalt גם רכים כמו משי למגע, מה שהופך מתיחת מיתרים לקלי קלות.

Slinky Flatwound

מיתרי ה-Slinky Flatwound של Ernie Ball משלבים את התחושה החלקה של מיתרים שטוחים מסורתיים עם העוצמה של קובלט. מאופיינים בליפוף “סרט” קובלט סופר בהיר ותת-ליפופי קובלט ויחס אופטימלי של ליבה משושית לליפוף, מיתרי ה-Flatwound החדשים הם השטוחים הראשונים שממש מרגישים כמו שטוחים ונשמעים עגולים.

Slinky Coated

המיתרים האלו שומרים על התחושה והצליל של מיתרים לא מצופים ומשלבים את ההגנה המוספת עם צליל ה-Ernie Ball התוסס שהלקוחות למדו להסתמך עליו כבר למעלה מ-50 שנה. 

Slinky Stainless Steel

המיתרים האלו עשויים מחוט פלדת אל-חלד מלופף סביב ליבת חוט פלדה בצורת משושה מצופה בבדיל ומספקים צליל בהיר יותר ואורך חיים ארוך יותר ממיתרים רגילים.

תוכן בונוס

סדרת האינטרנט של ארני בול, String Theory, חוקרת את הסגנונות ובחירתם של כמה מנגני הגיטרה הגדולים בעולם. צפו בפרק האחרון למטה וצפו בכולם ב-ErnieBall.com/StringTheory.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA של גוגל ונעשה בו שימוש לפי מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש של גוגל.