מידע מקצועי

מדריך לקניית מיתרים לגיטרה אקוסטית

המיתרים של Ernie Ball לגיטרה אקוסטית נותנים למוסיקאים את היכולת לבחור בדיוק מרבי את הצליל של המוסיקה שלהם. מיתרים לאקוסטית משפיעים באופן ניכר על הצליל והגוון מכיוון שאין פיקאפים או מגבר שמפריעים. רק מוסיקה טהורה.  אבל איך תדעו לבחור את המיתר הנכון עבור הצליל הנחשק שלכם? ישנם סוגים רבים ושונים של מיתרי Ernie Ball לאקוסטית לבחור מהם. המדריך הזה יעזור לכם להגיע לבחירה הנכונה.

עוביי מיתרים לגיטרה אקוסטית

ראשית, אנחנו נפנה למרכיב החשוב, אך לפעמים המבלבל ביותר בבחירת המיתרים הנכונים: הקוטר. קוטר המיתר מתייחס לעובי המיתר הנמדד באלפיות האינץ’. ככל שהמספר גדול יותר, כך המיתר עבה יותר. הנה “שליף” קצר שיעזור לכם לבחור את העובי הנכון.

 קוטר “קל”

• קל יותר למתיחה, מותאם לפריטה עם האצבעות או נגינת תווים בודדים.
• אידיאלי לגיטרות וינטג’ או בעלות גופים קטנים יותר.
• יותר טרבל, משמע פריטה עדינה וטכניקות סטראמינג בולטות יותר

 קוטר “כבד”

• יותר בס, משמע צלילים עמוקים וחזקים יותר.
• עובד טוב יותר עם גיטרות אקוסטיות גדולות (ג’מבו וכדומה).
• יותר ווליום וססטיין.

קנו מיתרים לגיטרה אקוסטית

חומרי מיתרים לגיטרה אקוסטית

מיתרים לאקוסטית יכולים להיות מורכבים מסוג אחד או יותר של חומרים, והחומרים השונים מייצרים גוון וססטיין שונים. הנה השוואה זריזה בין מיתרים שונים של Ernie Ball והתרכובות שלהם.

Earthwood 80/20 Bronze

חוט המורכב מ 80% נחושת, 20% אבץ מלופף סביב חוט פלדה בצורת משושה מצופה בבדיל. זהו המיתר הפופלארי ביותר בין המבחר האקוסטי. הם מספקים צליל פריך, מצלצל עם הקרנה מצוינת.

Earthwood Phosphor Bronze

מיתרי ה-Phosphor Bronze עשויים מחוט המורכב מ-92% נחושת, 7.7% בדיל ו-0.3% זרחן המלופף סביב חוט פלדה בצורת משושה מצופה בדיל. למיתרי הגיטרה האלו יש צבע, כתום בהיר וזהב והם מספקים צליל חם ועשיר עם צלילות מצוינת.

Aluminum Bronze

מיתרי ה-Aluminum Bronze מורכבים מתערובת של נחושת ואלומיניום שנבחרה במיוחד עבור מיתרים לאקוסטית. המיתרים מציעים יותר הקרנה וצלילות ממיתרי ברונזה מסורתיים, בו בעת מספקים עמידות משופרת בפני קורוזיה. ליבת מתכת ה-Maraging המשושה וחוט המעטפת מאלומניום ברונזה של Ernie Ball מספקים נמוכים מובהקים יותר בתוספת גבוהים פריכים ביותר.

מצופים .vs לא מצופים

המיתרים המצופים של Ernie Ball לאקוסטית עושים שימוש בטכנולגיית נאנו פורצת דרך לדחיית לחות ושמנים לא רצויים המשפיעים בצורה שלילית על צליל הגיטרה שלכם.שלא כמו רוב סוגי המיתרים המצופים בשוק, הטיפול המיוחד של ארני בול מיושם גם על הליבה המשושה וגם על הליפוף החיצוני בכדי לספק הגנה יסודית ללא התפשרות על הצליל או התחושה. Ernie Ball מציעים את מיתרי האקוסטית Everlast Coated 80/20 Bronze ו-Everlast Coated Phosphor Bronze שבקושי אפשר להבדיל ביניהם לבין המיתרים הלא מצופים של ארני בול מה שמאפשר את התחושה והצליל הטבעיים שאנו הנגנים התרגלנו אליהם.

באופן כללי מיתרים מצופים מחזיקים מעמד יותר זמן ממיתרים לא מצופים ועולים קצת יותר. אך בסופו של דבר ציפוי הוא העדפה אישית, נסו את שניהם והחליטו בעצמכם מה מתאים לכם יותר.

הדגמות מיתרי Ernie Ball לגיטרה אקוסטית

לסיכום, יש כמה משתנים עיקריים שיש לתת עליהם את הדגש כאשר בוחרים את המיתרים הנכונים לגיטרה האקוסטית שלכם. סגנון הנגינה שלכם, הצליל הנחשק, ולבסוף, הגיל והמצב של הגיטרה שלכם הינם מרכיבים חשובים שיש להתחשב בהם. השילוב של כל המרכיבים הללו יקבע באיזה חומר ובאיזה קוטר יהיה המיתר הטוב ביותר בשבילכם ובשביל הגיטרה שלכם. התנסו במה שמרגיש הכי טוב ומה נשמע הכי טוב לסגנון המוסיקה שאתם רוצים לנגן. האזינו ל-Paul Riario ו-Andy Mckee מדגימים את מיתרי האקוסטית הפופולאריים של  Ernie Ball. גלו את כל המיתרים לאקוסטית שיש ל-Ernie Ball להציע ב-ErnieBall.com.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA של גוגל ונעשה בו שימוש לפי מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש של גוגל.